środa, 24 kwietnia 2013

15 sposobów na przedłużenie trwałości lakieru


Kiedy czytamy recenzję lakierów, często czynnikiem, 
który powoduje, że zdecydujemy się go kupić lub nie jest jego trwałość. 
Warto pamiętać, że to ile lakier utrzyma się na paznokciach w dobrym stanie 
nie zależy tylko od samego lakieru, ale od wielu czynników, które zależą całkowicie od nas. 
Stosując się do kilku rad możemy przedłużyć trwałość lakieru o nawet kilka dni. 
Tak więc dzisiaj mam dla Was 15 sposobów na przedłużenie trwałości lakieru.


 Oczywiście pomijam wszelakie sposoby typu: 
nie obgryzaj paznokci, nie zdrapuj lakieru, nie używaj paznokci jako otwieracz, itd. itp. :)


1. Nie śpiesz się!
Jedn z najważniejszych czynników-cierpliwość. Nawet jeśli użyjemy lakieru za 50 zł, ale zrobimy manicure bez żadnego przygotowania, w 10 min nałożymy trzy warstwy i zaraz potem pójdziemy wziąć gorący prysznic to obstawiam, ze już po pół godziny całość będzie wyglądała okropnie. Na malowanie paznokci znajdź trochę wolnego czasu, kiedy to będziesz mogła spokojnie przygotować paznokcie, pomalować i poczekać aż wyschnął.


2. Poleruj.
Lakiery dłużej utrzymują się na gładkiej powierzchni. Warto zatem od czasu do czasu wypolerować je polerką (nie należy z tym przesadzać, bo można uszkodzić paznokcia), paznokcie będą gładkie, a lakier ładniej się rozprowadzi i dłużej utrzyma.


3. Baza.
Dodatkowym wygładzeniem będzie użycie bazy. Szczególnie jeśli paznokcie są łamliwe, cienkie. Zapobiegniemy przebarwieniom i jednocześnie wzmocnimy paznokcie. Warto wybrać jako bazę odżywkę, która ma dobra trwałość.


4. Top coat
Właściwy lakier warto pokryć dodatkowo top coatem, który potrafi przedłużyć trwałość nawet kiepskiego lakieru. Zapobiegnie on pękaniu i odpryskiwaniu emali.Dodatkowo może on urozmaicić manicure. Mamy do wyboru topy  nabłyszczające, matujące, z brokatem itd.


5. Odtłuść płytkę.
Tłuszcz obecny na paznokciach skutecznie zmniejsza trwałość lakieru. Warto zatem  wcześniej ja odtłuścić. Nie polecam jednak do tego zmywacza-ma on w końcu na celu rozpuszczanie lakieru. Może to być odpowiedni płyn lub po prostu spirytus salicylowy.


6. Dokładnie osusz.
Moczone paznokcie stają się miekkię, niekiedy nawet przed malowaniem nie są dokładnie wytarte. Aby lakier utrzymał się dłużej należy je dokładnie osuszyć i unikać długiego moczenia w wodzie przed malowaniem.


7. Maluj "na zakładkę".
Ten sposób malowania pozwala zapobiec odpryskiwaniu lakieru z czubków paznokci. Polega on na pomalowaniu też powierzchni piłowania, tzw. „free edge” paznokcia, czyli jego brzeg.


 8. Dwie warstwy.
Lakier utrzyma się dłużej jeśli nałożymy dwie warstwy. Warto jednak zachować ok. 4-5 min odstępu czasowego od nałożenia pierwszej warstwy. Lakier nie tylko będzie trwalszy, ale otrzymamy bardziej wyrazisty i intensywny kolor. Pamiętaj jednak, że powinny to być cienkie warstwy, a jeśli lakier wolno schnie-odczekaj dłużej, aż pierwsza z nich wyschnie.


9.Nie dolewaj zmywacza do lakieru.
Często gdy lakier jest bardzo gesty dolewamy do niego zmywacza i zabieramy się za malowanie. Warto jednak pamiętać, że zmywacz do paznokci ma na celu rozpuszczanie lakierów, więc jeśli dodamy go do buteleczki z lakierem, sprawimy, że krócej utrzyma się on w dobrym stanie na paznokciach. Do rozrzedzenia emali warto używać specjalnych płynów.


10. Dobry lakier.
Nie ma co się oszukiwać- rzadko kiedy trafimy na taką perełkę, która będzie kosztowała 2 zł i utrzyma się na paznokciach w idealnym stanie dłużej niż dwa dni. Warto jednak zainwestować w nieco droższy lakier, który ma lepszą trwałość. Nie trzeba jednak wydawać 50 zł, za 5-10 zł możemy kupić juz bardzo dobry lakier.


11. Unikaj (gorącej) wody.
Unikanie wody ze względu na pomalowane paznokcie wydaje się śmieszne i nie realne. Jednak unikanie gorącej wody to już coś. Lakiery nie lubią wody, która powoduje odpryskiwanie, pękanie. Jeśli zatem zależy nam na długim noszeniu jednego lakieru w dobrym stanie warto unikać gorących i długich kąpieli, szczególnie gdy paznokcie są śiezo pomalowane-całkowity czas schnięcia lakieru może wynosić do 12 godzin.


12. Odśwież po 48 godzinach.
Najczęściej po dwóch dnia lakiery zaczynają odpryskiwać, końcówki są już starte. Jednak jeśli zastosowała się do powyższych rad prawdopodobnie są w bardzo dobrym stanie. Czas, wiec na "odświeżenie" paznokci. Warto pokryć je warstwą tego samego lakieru lub nawet topu. Dzięki temu kolor będzie nadal świeży, a my będziemy cieszyć się idealnym manicurem nawet 2-3 dni dłużej.


13. Lakiery nie lubią detergentów.
Detergenty zawarte chociażby w płynie do mycia naczyń powodują jego niszczenie bardzo szybko. Warto zatem używać do prac domowych gumowych rękawiczek. Nie tylko dłużej utrzyma się lakier, ale nasze dłonie będą wdzięczne, ze nie traktujemy ich detergentami.


14. Bezzapachowy krem.
Substancje zapachowe w kremach do rąk przyspieszają jego pękanie. A popękany lakier to już tylko krok od jego odpryśnięcia. Warto zatem zainwestować w bezzapachowe kremy do dłoni.


15. Oliwka po wyschnięciu.
Gdy wszystkie warstwy lakierów już dobrze wyschną warto wetrzeć oliwkę w skórki i paznokcie. Skórki zostaną nawilżone, dzięki czemu paznokcie będą wyglądać ładniej, a lakier dłużej się utrzyma gdy dodatkowo użyjemy oliwki. Dodatkowo wygładzimy zadziorki i zapobiegniemy im , więc nie będziesz miała ochoty odcinać ich cążkami, radełkiem czy... zębami, kiedy to łatwo uszkodzić lakier, który później szybko odpryskuje.
Macie jakieś własne sposoby na przedłużenie trwałości manicure
 czy raczej często zmieniacie kolory i nie potrzeba Wam takich patentów? 15 komentarzy:

 1. Fajnie to zebrałaś w jednym miejscu. Naprawdę te rady pomagają :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nice post :)
  visit me : http://nicoraulea.blogspot.ro/

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej się stosuje do rad, chociaż kiedyś zdarzało mi się wlewać zmywacz do lakierów; z gorącą wodą to też niestety prawda, potrzeba wielu godzin aby nie bać się, że zepsuje się mani.. ale co się nie robi dla pięknych paznokci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie to napisałaś :) kilka z tych rad stosuję. Ale jeżeli mam czas to raczej często zmieniam mani. Co do lakierów po 3 zł.. muszę powiedzieć, że mam kilka takich i niektóre naprawdę trwałość mają lepszą od tych po 10zł :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobre rady, niektóre wykorzystam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna notka!
  niektóre zasady wykorzystuję - reszta to wolna amerykanka ^^
  ale zawsze coś w głowie zostanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No bardzo fajny post :) Ja większość z tych rad stosuje :)
  Chociaż nigdy nie kupiłam lakieru droższego niż kilkanaście złotych :) Najdroższy z nich kupiłam w promocji za pół ceny i wcale nie jest lepszy od tych za 5zł :) Często zmieniam kolory więc mi to nie przeszkadza zupełnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w sumie się cieszę, jak mi paznokieć odpryśnie np. po dwóch dniach, bo okropnie lubię zmieniać kolory. To znak i motywacja, że trzeba zmienić manicure :)

  glamdiva.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. fajny post, dla wielu osób pewno będzie przydatny :D ja to na szczęście prawie wszystko wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Swietny post. Niestety, dolewanie zmywacza do lakieru to najgorsy blad... Nie wiem czemu tyle ludzi to robi :D

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo fajne rady , w sumie o wiekszości wiem ale dobrze że wszystko w jednym miejscu

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo ciekawe. pomogłaś mi tym;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!
Każdy z nich jest dla mnie motywacją. Zarówno ten pozytywny jak i z konstruktywną krytyką. :)

Proszę o niepozostawianie linków do blogów, rozdań itd. Trafię do Ciebie sama. :)
Jeśli Twój blog mi się spodoba to z pewność go zaobserwuję, nie proponuj zatem "obserwacji za obserwację".