niedziela, 18 października 2015

woskowa kredka do ozdób (recenzja)


Spadające cyrkonie, zniszczony lakier, ozdoba nie w tym miejscu co planowałyśmy.
Znacie to?
Ja znam bardzo dobrze, bo wszelakie ćwieki i diamenty na paznokciach bardzo lubię.
Jeśli Wy też i macie problem z ich aplikacją to będzie to wpis dla Was.
Zapraszam na krótką recenzję kredek woskowych, które ułatwiają aplikację ozdób na paznokcie.


Kredka woskowa to coś, co zajęło miejsce klasycznego patyczka maczanego w topie lub wodzie, przy aplikacji cyrkonii, koralików, ćwieków i innych błyskotek.
Gadżet wygląda jak typowa, biała kredka. Na tyle typowa, że zatemperować możemy ją w tradycyjnej temperówce. I co lepsze-nie oblepia jej tak, jak potrafią zrobić to niektóre kosmetyczne kredki.


Czy działa rzeczywiście?
A no tak. Małe ozdoby chwyta bez problemów. Bez względu na kształt.
Kredka wygodnie leży w dłoni, więc aplikacja jest dość precyzyjna i błyskotka ląduje tam, gdzie chcemy. Dzięki dość miękkiej końcówce, większość ozdób idealnie się do niej przyczepia.
Schody pojawiają się w momencie, gdy cyrkonia jest mocno owalna i duża (lewy, górny róg na zdjęciu poniżej). Wtedy rozwiązaniem jest starcie końcówki żeby uzyskać większą powierzchnię chwytania i za którymś razem powinno się udać, chociaż cięższe ozdoby lubią spadać nie wtedy, kiedy sobie tego życzyłybyśmy.Kredka, mimo swojej łamliwości, jest bardzo wydajna. Jedno zatemperowanie wystarcza spokojnie na kilkanaście aplikacji ozdób. Z czasem końcówka lekko się odkształca, więc dla własnej wygody sięgam po temperówkę.


Kredka, jak widzicie na zdjęciach, jest biała. Z tego też powodu obawiałam się, że będzie brudzić ciemne ćwieki czy inne cuda. Nic takiego jednak nie ma miejsca i ozdoby nie są dodatkowo ozdabiane przy aplikacji.

Minus? Łamliwość. Podejrzewam, że moją kredkę tak trudno zatemperować, bo leciała z innego kontynentu od Lady Queen, więc podczas transportu przeżyła nie jedne upadek i po prostu popękała w środku. Nie wiem jak jest z kredkami zamawianymi np. u polskich dostawców.


W zestawie dostajemy dwie kredki w cenie 2$.

Czy polecam produkt?
Zdecydowanie tak. Ogromne ułatwianie przy zdobieniu paznokci za niską cenę.Produkt dostałam w ramach współpracy ze sklepem Lady Queen
Nie wpływa to jednak na moją ocenę.


9 komentarzy:

 1. dużo słyszałam o tych kredkach, ale osobiście bardzo rzadko używam cyrkonii i innych odstających elementów na paznokciach, więc na razie nie potrzebuję jej w swojej kolekcji, ale kiedyś może zainwestuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę kredkę i czasem używam - zależy od rodzaju cyrkonii. Ogólnie działa, tylko faktycznie trzeba temperować - jak to kredkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musze w końcu je kupić, bo dość często ozdabiam pazurki różnego rodzaju ćwiekami, nieźle się czasem owkurzam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. używam zwykłej kredki woskowej z dzieciństwa - działa tak samo :D

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny wynalazek, mi jednak zupełnie niepotrzebny, bo raczej nie korzystam z takich ozdób ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obstawiam, że u nas jest tak samo - wszystko jest z Chin :P Kurczę, czekam na moją paczuszkę z podobną rzeczą i się nie mogę doczekać :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!
Każdy z nich jest dla mnie motywacją. Zarówno ten pozytywny jak i z konstruktywną krytyką. :)

Proszę o niepozostawianie linków do blogów, rozdań itd. Trafię do Ciebie sama. :)
Jeśli Twój blog mi się spodoba to z pewność go zaobserwuję, nie proponuj zatem "obserwacji za obserwację".