Przejdź do głównej zawartości

Zdrowie pracownika biurowego - poznaj biurka regulowane

Pracownicy biurowi bardzo często cierpią z powodu różnorodnych problemów zdrowotnych. Najbardziej dokuczają im z pewnością problemy z kręgosłupem spowodowane wielogodzinnym przesiadywaniem przy biurku w nieodpowiedniej pozycji. Wydaje się więc, że niezbędne jest zrobienie wszystkiego co tylko możliwe, aby pracownik biura mógł pracować w dogodnych warunkach.

Wysokość biurka i fotela

Niewątpliwie, nieodpowiednia postawa jest spowodowana najczęściej nieprawidłową wysokością biurka lub też fotela. Przeważnie chodzi o wysokość jednego względem drugiego. Rzecz w tym, że jeśli trzeba na przykład pochylać się, móc pisać na klawiaturze, prędzej czy później pojawią się bóle kręgosłupa w okolicach kręgów szyjnych. Również jeśli krzesło jest zbyt nisko w stosunku do biurka nie jest dobrze. W takiej sytuacji bowiem również kręgosłup przyjmuje bardzo nienaturalną postawę.

Oczywiście, czasami problem udaje się rozwiązać dzięki regulacji fotela. Zwykle jednak regulacja ta nie jest wystarczająca. Może więc zamiast regulować fotele należy regulować biurka? Wydaje się, że nie każdy wie, iż istnieją biurka z regulowaną wysokością. Najbardziej znanym ich producentem jest z pewnością Elevo, zaś najpopularniejszym biurkiem elevogrande.

Jak działa biurko z regulowaną wysokością

Biurka z regulowaną wysokością elevogrande posiadają specjalny elektryczny mechanizm, który pozwala ustawiać użytkownikowi pasującą mu wysokość. W niektórych biurkach z regulowaną wysokością istnieją jedynie 2 lub 3 określone poziomy, na jakich może znajdować się blat biurka. Oczywiście, zawsze lepsza taka regulacja, niż jej całkowity brak. Niemniej jednak, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest to proponowane przez Elevo. Biurka elevogrande można bowiem ustawiać dokładnie tak jak się chce. Wysokość może przyjmować dowolną wartość z zakresu, w jakim możliwa jest regulacja. Zakres ten w tym przypadku to 58 do 123 cm. Warto podkreślić, ze jest to bardzo duży zakres, który umożliwia swobodne korzystanie z biurka ludziom każdego wzrostu.

Należy także nadmienić, że pomimo, iż biurka elevogrande można ustawiać na dowolnych wysokościach, to istnieją również pewne konkretne poziomy, na których biurko ustawia się automatycznie po wybraniu przez użytkownika odpowiedniej funkcji. Warto jednak podkreślić, że to nie producent, a użytkownik ustala te określone poziomy, dlatego tez, są one zawsze do niego dopasowane. Poza tym, zapamiętane wysokości w każdej chwili można zmienić, jeśli zajdzie tylko taka potrzeba.

Kto potrzebuje biurek elektrycznych z regulowaną wysokością?

Bez wątpienia biurka z regulowaną wysokością powinni mieć zawsze do dyspozycji pracownicy biurowi. W ich przypadku jest to bowiem szczególnie istotne, aby mieli wygodne stanowisko pracy. Rzecz w tym, że najczęściej spędzają oni co najmniej 8 godzin dziennie pracując właśnie przy biurku. Jeśli nie jest im tam wygodnie, jeśli biurko nie ma odpowiednich rozmiarów, bardzo szybko skończy się to bez wątpienia mniej lub bardziej poważnymi problemami z kręgosłupem, być może również innymi kłopotami ze zdrowiem.

Niemniej jednak, wydaje się, że biurka regulowane świetnie nadają się również do użytku domowego. Dzięki regulacji wysokości z jednego biurka mogą teraz korzystać wszyscy domownicy bez wyjątku. Zarówno małe dzieci jak i ich rodzice mogą bawić się, uczyć, czy pracować przy tym samym blacie, o ile tylko uregulują sobie wcześniej odpowiednio wysokość. Poza tym, elevogrande to rozwiązanie pasujące do pokoju dziecięcego. Chodzi o to, iż dzieci szybko rosną, przez co blat na odpowiedniej pozycji dla 10- latka może być już zbyt niski dla 12 latka.
źródło https://www.elevodesk.eu/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

lazur dream

Wiosna w pełni, a ja na nowo przekonuję się do pasteli. Lazur Dream, czyli limitowany lakier Semilac w pięknym, zgaszonym baby blue oficjalnie rozpoczyna u mnie kolorowy okres na paznokciach. :)


Odkąd wróciłam z Anglii na moich paznokciach gościł jednolity kolor. Królowała butelkowa zieleń i śliwka. Nie miałam kompletnie ochoty na bawienie się z pędzelkami, farbkami, naklejkami, pierdółkami. Ba, był moment kiedy po prostu przestało mi się to podobać na MOICH dłoniach.


Ostatnio jednak przypomniałam sobie jak miło było siadać po całym tygodniu pracy/szkoły przy kawie, włączać YouTuba i paćkać coś na paznokciach. Muszę przyznać, że zatęskniłam za tym na tyle, że bez większego zastanawiania się, wygrzebałam farbki, pędzelek i zabrałam się za urozmaicanie hybrydy którą zrobiłam dzień wcześniej.
I takim oto sposobem myślę, że na bloga wróci więcej zdobień paznokci. :)

Słonecznej niedzieli!

3 pomysły na wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski jest ważną imprezą dla przyszłego Pana Młodego i w założeniu jedyną taką na całe życie. Powinna być więc ona spektakularna.